Jeszcze bardziej komfortowe foteliki samochodowe

fotelik samochodowy

Kiedy wspominamy sobie starsze foteliki samochodowe do których wsadzaliśmy własne potomstwo włos jeży się na naszej głowie. Z pewnością nie były one tak bezpieczne jak te obecne, choć spełniały wszystkie zalecane zasady nałożone przez prawo. Dzisiejsi designerze stosują do wyprodukowania fotelika samochodowego najlepsze materiały, wymyślają funkcjonalne kształty i bezpieczne odrębne elementy. Wszystko dlatego, by chronić nasze dzieci i gwarantować im udane wycieczki, zarówno te dalekie jak i te bliskie.

Foteliki samochodowe z bezpiecznymi pasami

Zaobserwowaliście za pewne ile nowości można spotkać przedstawiając obecne foteliki samochodowe. Jednym z wśród nich będą okrycia na pas. Bywa że podczas siedzenia w foteliku pas bezpieczeństwa jest niebezpiecznie w pobliżu ciała małego malucha. Łatwo o otarcia lub odparzenia. W najgorszym wypadku pas, pasy może przecierać szyję dziecka, co w przypadku kolizji, buduje nieco,dość,bardzo niebezpieczny,niepokojący,czarny obraz. W nowych modelach pas okryty jest przyjemną dla skóry osłonką z delikatnego obicia. Nie tylko poprawia komfort siedzącego malucha, ale również osłania je przed otarciem skóry dziecka.

Ścianki przy głowie w foteliku samochodowym

Ten wynalazek zainspirowany został ze środków transportu. Zdarzyło się, że wiele razy jechałeś\aś     pociągiem, a Twoja głowa chyliła się, to na boki, to do przodu pod ciężarem snu. Do pociągów i autobusów wprowadzono wydłużone zagłówki, sięgające boków naszej twarze, na którym spokojnie możemy oprzeć głowę i zasnąć. Takie rozwiązanie idealnie sprawdza się także w przypadku fotelików samochodowych kiedy to nie tylko stanowi podporę dla główki dziecka, ale i dodatkowe zabezpieczenie przed bocznymi uderzeniami.