Kupujemy używany wózek dziecięcy

wóżek dziecięcy

We współczesnym świecie, wózek dziecięcy może stać się tym co stanowczo ułatwi życie każdego rodzica. Niestety jednak tego typu udogodnienie jest nieco kosztowne. Nie wszystkich stać na zakup nowego wózka w markowym sklepie, tak więc opłaca się porozglądać się za sprzętem z drugiej ręki ale w porządnym stanie.

Zdarza się jednak popełnić kilka błędów. Po pierwsze musimy wiedzieć jakiego rodzaju wózka szukamy. Rozróżniamy m.in. wózki dziecięce, w których jesteśmy w stanie przewozić więcej niż jedno dziecko, wózki parasolki, wózki 2w1 czy też wózki przystosowane do aktywności fizycznej, np. joggingu.

Poszukując używanego wózka dobrze jest zapytać o opinie przyjaciół. Mogą oni polecić swoich bliskich, którzy akurat posiadają już niepotrzebny wózek dziecięcy. Kupno używanego wózka od poleconych osób może być o wiele bezpieczniejsze niż zakup np. na aukcjach internetowych.

Jeśli jest to tylko możliwe, koniecznie trzeba starannie skontrolować stan wózka, wszystkich jego części, ramy, kół, siedziska. Spróbuj go również złożyć i, co najbardziej kluczowe, wypróbuj hamulce. Warto mieć ze sobą kogoś z doświadczeniem używania wózka. Będzie miał świadomość na co zwrócić uwagę.

Poza tym nie ma co się spieszyć z decyzją zakupu konkretnego wózka. Gdy przeznaczysz na to niewiele więcej czasu zdołasz znaleźć wózek w lepszym stanie i po niższej cenie.