Jaki wózek dziecięcy do biegania wybrać?

wózek dziecięcy

Śmiem twierdzić, że niejednokrotnie studiowałaś opisy wózków dziecięcych wyspecjalizowanych do joggingu i chciałaś wytypować, który nabyć. Jednakże analogicznie jak w przypadku innych zakupów, istnieją różne ich marki, o zróżnicowanych właściwościach. Dlatego istnieje kilka informacji, które trzeba mieć w świadomości przed zakupem swój pierwszy wózek dziecięcy do biegania.

Takie wózki zdarza się, że są bliźniacze do wózków spacerowych. Tym co wyróżnia je od zwykłych spacerówek są 3 koła. Te wózki mają zamontowane pojedyncze duże koło z przodu i dwa mniejsze koła z tyłu. Niewątpliwie poprawia to prowadzenie wózka.

Jeśli masz za cel jedynie iść beztrosko pobiegać wystarczający będzie kupno zwyczajnego lekkiego wózka dziecięcego. Ale na wymagające trasy lepiej rozpatrzeć kupno wózka cięższego z właściwymi amortyzatorami. Cięższy wózek dziecięcy poważnie oddziałuje na wyczerpanie po joggingu, czego powodem jest to, że musisz nieprzerwanie pchać wózek z dzieckiem i to wielokrotnie po górkach. Można uznawać to jako podwójny trening.

Nie wiesz czy Twoje dziecko jest gotowe do takiego biegania?

Jasne że istnieją pewne istotne problemy zdrowotne, które musisz rozważyć. Twoje dziecko musi być na tyle silne, żeby bez wysiłku utrzymywać głowę w pozycji pionowej. Eksperci mówią, że maluch powinno być w stanie to uczynić około 4-6 miesiąca życia. Obowiązkowo trzeba dowiedzieć się czy nasz wózek ma na wyposażeniu odpowiednie szelki ochraniające nasze dziecko. Najważniejszą rzeczą którą musimy mieć na uwadze jest jednak to, że dziecko musi potrafić utrzymywać głowę w pionie. W przeciwnym wypadku  może to prowadzić do uszczerbku na zdrowiu.